پلی آلومینیوم کلراید

شرکت مهندسی نوآوران پاکان قطره
ویژگی های محصول
پلی آلومینیوم کلراید با افتخار ساخت ایران
کاتالوگ محصول
 • دانلود pac.pdf
 • پلی آلومینیوم کلراید | PACl
  نام تجاری : پلی آلومینیوم کلراید Polyaluminum chloride -( PAC)
  دارای فرمول شیمیایی AL2 (OH)n CI6
  درصد خلوص AL2O3 30% min

  پلی آلومینیوم کلراید چیست؟

  در صنعت تصفیه آب و فاضلاب، فرایند انعقاد و لخته سازی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. به جهت تسریع در امر انعقاد و کاهش یا حذف مواد معلق از سیستم تصفیه، به سراغ منعقد کننده ها می رویم. از متداول ترین آنها می توان به سولفات آلومینیوم (آلوم) و کلرو فریک ،اشاره کرد.

  در سال‌های اخیر، پلی آلومینیوم کلراید Polyaluminum chloride -( PAC) در صنعت تصفیه طرفدار بسیار زیادی پیدا کرده و رقبای دیرینه خود یعنی سولفات آلومینیوم و کلروفریک را از میدان به در کرده است. این محبوبیت از آنجا ناشی می شود که (پَک) بازده انعقاد بالایی دارد و در مقایسه با سایر مواد شیمیایی مورد استفاده در سیستم تصفیه بیشترین دامنه کاربرد pH و دما را دارد. امروزه پلی آلومینیوم کلراید در اکثر کشورها از جمله انگلستان، آمریکا، فرانسه ،کانادا، چین، ایتالیا به یکی از رایج‌ترین منعقد کننده‌های مورد استفاده در تصفیه آب و فاضلاب تبدیل شده است.

  مشخصات پلی آلومینیوم کلراید:

  پلی آلومینیوم کلراید در دو رسته آشامیدنی و صنعتی به دو صورت جامد و مایع مورد استفاده قرار میگیرد. پک جامد به صورت پودری یا کریستالی بوده طیف رنگ آن از سفید تا زرد پررنگ در گریدهای مختلف می‌باشد و نوع مایع آن نیز در طیف رنگ زرد در تلورانس روشن و تیره بسته به آشامیدنی یا صنعتی بودن قرار می گیرد.

  مکانیزم عملکرد پلی آلومینیوم کلراید:

  پلی آلومینیوم کلراید از لحاظ ترکیب یک ماکرو مولکول معدنی است که منومرهای آن یک کمپلکس دو هسته ای از آلومینیوم می باشد . این ترکیب در محیط آبی تشکیل کمپلکس های چند هسته ای می دهد که همین خاصیت باعث توانایی منحصر به فرد آن در فرایند انعقاد و لخته سازی گردیده است .عملکرد نمک های فلزی غیرآلی (منعقد کننده های قدیم) ناپایدار سازی ذرات است که از طریق فشردگی لایه جدید الکتریکی حول ذره کلوئیدی انجام می شود. در صورتی که نمک های فلزی پلیمری نظیر PAC ناپایدار سازی را از طریق جذب در سطح ذره کلوئیدی با ایجاد پلهای اتصالی بین پلیمر وذره، انجام می‌دهند. بنابراین با توجه به کارایی های فوق الذکر می توان از پک هردو عملکرد ناپایدار سازی را در آن واحد انتظار داشت که مسلما در بهبود شرایط جدا سازی و انعقاد ، تاثیر بسزایی خواهد داشت.

  کاربرد پلی آلومینیوم کلراید:

  پلی آلومینیوم کلراید (PAC) در زمینه های زیر کاربرد دارد:

  1. تصفیه آب آشامیدنی
  2. تصفیه آب استخر
  3. تصفیه فاضلاب شهری ، صنعتی و پساب کشاورزی
  4. صنایع تولید کاغذ

  مزایای استفاده در پروسه تولید کاغذ:

  1. Neutralization و sizing در الیاف و تولید کاغذ
  2. کاهش نیاز به پالپ با خلوص بیشتر در تولید کاغذ
  3. کاهش سختی سطح کاغذ
  4. افزایش سرعت دهیدراته شدن کاغذ
  5. چسبندگی بیشتر الیاف داخلی کاغذ

  مزایای پک مایع به پک جامد:

  1. انحلال پذیری اسان در کمترین زمان
  2. مشکل نشت و رسوب مجدد مانند نوع جامد وجود ندارد
  3. عدم گرفتگی دوزینگ پمپ ها و سیستمم تزریق و انتقال نسبت به پک جامد
  4. بازده عملکرد 100% به دلیل انحلال پذیری بالا و موثر (افزایش سطح تماس)
  5. کاربری اسان تر پک مایع
  6. feresh بودن پک مایع و حذف فرایند خشک کردن در تولید آن ، باعث شده زنجیره پلیمری بلندتری داشته باشد و نسبت به پک جامد که ابتدا خشک می شود و مجدد در پروسه تصفیه باید حل گردد از نظر کیفیت عملکرد بهتری داراست.

  مفتخریم که اعلام کنیم شرکت مهندسی نوآوران پاکان قطره در راستای رفع نیاز صنعت آبفا ، با تولید پک مایع ایرانی با بالاترین خلوص و بهترین کیفیت آماده همکاری با همکاران در صنعت آب و فاضلاب در این زمینه نیز می باشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمائید.

  پلی آلومینیوم کلراید با افتخار ساخت ایران